Podbitka  

Jest 3 produktów.

Nowoczesne podbitki drewniane ze świerka skndynawskiego z opcją fabrycznego malowania i montażu. Szeroka paleta kolorystyczna profesjonalnych powłok lakierniczych.

Podbitka drewniana jest drewnianym wykończeniem pomiędzy krawędzią dachu a ścianą budynku. Składa się z pojedynczych desek zazwyczaj z litego drewna, składanych na zakładkę pióro-wpust. Po ułożeniu podbitki drewnianej daje ona jednolitą powierzchnię, która pełni funkcję zarówno izolacyjną jak i dekoracyjną.

Wyróżniamy następujące rodzaje podbitek:

- podbitka z litego drewna;
- podbitka z mdf (wyrób drewnopochodny);
- podbitka z osb (wyrób drewnopochodny);
- podbitka z blachy;
- podbitka z PCV;

Podkategorie

 • Podbitka Drewniana

  Oferowane przez nas podbitki drewniane wykonywane są ze świerka skandynawskiego, modrzewia syberyjskiego oraz innych północnych gatunków drewna cechujących się niskim skurczem właściwym, wysoce estetycznym, gęstym usłojeniem - zeberka słoi jest bardzo wyraźna - słoje zimowe są ciemne a słoje letnie bardzo jasne. W porównaniu do świerka i sosny polskiej drewno dorastające w północnych rejonach naszego globu cechuje się również znacznie większą wytrzymałością fizyczną. Wynika to z faktu dorastania w zimnym klimacie. Przy dużej amplitudzie temperatur oraz zmian wilgotności powietrza przyrosty roczne są znacznie mniejsze niż w przypadku drewna rosnącego w stabilniejszym klimacie na bardziej bogatym w składniki podłożu.

  Podbitka drewniana jest materiałem ponadczasowym. Odpowiednio zaimpregnowana wytrzyma wiele lat w lokalnych warunkach atmosferycznych. Dachowe podbitki blaszane czy plastikowe bardzo często naśladują strukturę drewna, reklamowane są jako materiał bardziej odporny, jednak bardzo dużo zależy od odpowiedniej impregnacji. Szczególnie w przypadku drewna świerka skandynawskiego, który to powinien być odpowiednio zabezpieczony chemicznie. Polecamy nasze podbitki drewniane. Od 2007 roku sprzedaliśmy kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych podbitki soft line ze świerku skandynawskiego z malowaniem fabrycznym.

 • Boazeria Drewniana

  Boazeria drewniana jest naturalnym elementem wykończenia wnętrz. Stosowana od wielu lat w inwestycjach prywatnych, budynkach użyteczności publicznej oraz obiektach handlowych. Na chwilę obecną boazeria drewniana zyskuje na swojej popularności. Staje się elementem ekskluzywnym będącym połączeniem ducha tradycji z nowoczesnością.

  Boazeria drewniana znajdująca się w naszej ofercie spełnia najbardziej restrykcyjne wymogi dla pierwszej i drugiej klasy jakości - przewidziane dla wyrobów ze świerka skandynawskiego i modrzewia syberyjskiego. Wszystkie produkty z linii boazerii drewnianych przechodzą automatyczne sortowanie po wyprodukowaniu i przypisywane są do odpowiednich klas jakości np. A, A/B. Dzięki temu mają Państwo pewność, że zakupione u nas produkty drzewne będą naturalnie upiększać wystrój domu czy mieszkania.
  Znajdująca się w naszej ofercie boazeria drewniana produkowana jest z najbardziej odpowiednich do tego gatunków drewna od podwyższonych własnościach fizycznych estetycznych. Wyższość północnych gatunków drewna nad lokalnymi wynika z piękniejszego oraz wyraźne usłojenia, lepsze odporności na warunki atmosferyczne np. amplitudy temperatur czy zmiany wilgotności powietrza. Powodem tak znacznych różnic w gatunkach drewna jest miejsce dorastania danego drzewa. W przypadku, gdy drewno dorasta w srogim, zimnym klimacie na ubogim gruncie przyrosty roczne tego drewna są znacznie mniejsze niż w przypadku dorastania na żyznej glebie w bardziej stabilnych warunkach atmosferycznych.

 • Impregnaty podbitka

 • Lazury boazeria

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Najlepszymi gatunkami drewna służącymi do wyprodukowania podbitki drewnianej jest:


- podbitka świerk skandynawski - inne nazwy: Świerk Syberyjski, Świerk Północny jest drewnem należącym do gatunków iglastych z rodziny sosnowatych. Występuje głównie na dużych obszarach Skandynawii, Finlandii, oraz w Rosji. Drewno świerka jest barwy białej, czasem ze słabo żółtym odcieniem, z lekka błyszczące, bez wyraźnego zróżnicowania pod względem zabarwienia na biel i twardziel. W odróżnieniu od świerka nizinnego (rosnącego w umiarkowanym klimacie), słoje roczne świerka skandynawskiego są dobrze widoczne na wszystkich przekrojach. Drewno późne różni się nieco od drewna wczesnego ciemniejszym zabarwieniem. Promienie drzewne są zazwyczaj niewidoczne gołym okiem. Kanały żywiczne występują rzadko. Drewno jest lekkie, miękkie. Po zabezpieczeniu chemicznym idealnie nadaje się do wykorzystania na podbitki drewniane oraz elewacje drewniane.

Przeznaczenie świerku skandynawskiego: podbitka drewniana, boazeria drewniana, elewacje drewniane, tarasy drewniane.

 

- podbitka modrzew syberyjski - inne nazwy: Modrzew Północny jest gatunkiem drzewa należącym do gatunków iglastych z rodziny sosnowatych. Występuje w wyższych terenach górskich na poziomie 500-3500 m n.p.m, głównie na Syberii, Mongolii i w Chinach. Drewno modrzewia syberyjskiego jest barwy od złocisto-miodowej az po brunatno-brązową, posiada wyraźne zróżnicowanie pod względem zabarwienia na biel i twardziel. Biel wąski, biały z brunatnawym odcieniem; twardziel czerwonawobrunatna. Słoje roczne dobrze widoczne na wszystkich przekrojach. Drewno wczesne jasnobrązowe, wyraźnie odgranicza się od drewna późnego, mającego ciemniejsze zabarwienie. Promienie drzewne niewidoczne gołym okiem. Przewody żywiczne występują rzadko. Są małe i trudne do zauważenia. Drewno odznacza się wysokimi właściwościami mechanicznymi; jest trwałe, ciężkie i trudne do obróbki mechanicznej. Po zabezpieczeniu chemicznym idealnie nadaje się do wykorzystania na podbitki drewniane oraz elewacje drewniane.

Przeznaczenie modrzewia syberyjskiego: podbitka drewniana, boazeria drewniana, elewacje drewniane, tarasy drewniane.

 

Podbitka drewniana wymaga konserwacji chemicznej tj. malowania/impregnacji/olejowania. W przypadku świerka skandynawskiego malowanie jest niezbędnym. Proces malowania może odbywać się na różne sposoby, jednak najlepszymi tj. dającym najładniejszy efekt jest malowanie natryskowe. Nasza firma świadczy usługi malowania podbitki drewnianej.

W przypadku zainteresowania produktami lub usługi naszej firmy, istnieje możliwość zamówienia wizyty naszego przedstawiciela na miejscu budowy lub wysłania próbek naszych produktów firmą kurierską za pobraniem. Zapraszamy do skorzystania z zakładki: KONTAKT.

Wskazówki
Zapraszamy do zapoznania z naszym poradnikiem: jak zamontować elewację drewnianą