Boazeria Drewniana  

Jest 2 produktów.

Boazeria drewniana jest naturalnym elementem wykończenia wnętrz. Stosowana od wielu lat w inwestycjach prywatnych, budynkach użyteczności publicznej oraz obiektach handlowych. Na chwilę obecną boazeria drewniana zyskuje na swojej popularności. Staje się elementem ekskluzywnym będącym połączeniem ducha tradycji z nowoczesnością.

Boazeria drewniana znajdująca się w naszej ofercie spełnia najbardziej restrykcyjne wymogi dla pierwszej i drugiej klasy jakości - przewidziane dla wyrobów ze świerka skandynawskiego i modrzewia syberyjskiego. Wszystkie produkty z linii boazerii drewnianych przechodzą automatyczne sortowanie po wyprodukowaniu i przypisywane są do odpowiednich klas jakości np. A, A/B. Dzięki temu mają Państwo pewność, że zakupione u nas produkty drzewne będą naturalnie upiększać wystrój domu czy mieszkania.
Znajdująca się w naszej ofercie boazeria drewniana produkowana jest z najbardziej odpowiednich do tego gatunków drewna od podwyższonych własnościach fizycznych estetycznych. Wyższość północnych gatunków drewna nad lokalnymi wynika z piękniejszego oraz wyraźne usłojenia, lepsze odporności na warunki atmosferyczne np. amplitudy temperatur czy zmiany wilgotności powietrza. Powodem tak znacznych różnic w gatunkach drewna jest miejsce dorastania danego drzewa. W przypadku, gdy drewno dorasta w srogim, zimnym klimacie na ubogim gruncie przyrosty roczne tego drewna są znacznie mniejsze niż w przypadku dorastania na żyznej glebie w bardziej stabilnych warunkach atmosferycznych.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Profile desek boazeryjnych

 

Profil: "Soft Line"

Przeznaczenie: Boazeria Drewniana

Przekrój:
 Gatunek drewna: świerk skandynawski
Klasa: I
Wymiar: - 14x121mm
- 19x121mm
* jest to cena detaliczna i dotyczy deski malowanej natryskowo (2 powłoki od strony górnej) w dowolnie wybranym kolorze, renomowanymi fińskmi farbami

 

Profil: "Faza"

Przeznaczenie: Boazeria Drewniana

Przekrój:
 Gatunek drewna: świerk skandynawski
Klasa: I
Wymiar: - 14x121mm
- 19x121mm

 

Profil: "Trapez"

Przeznaczenie: Boazeria Drewniana

Przekrój:
 Gatunek drewna: świerk skandynawski
Klasa: I
 Wymiar: - 14x121mm
 

Oferowane przez nas elewacje drewniane wykonywane są ze świerka skandynawskiego, modrzewia syberyjskiego oraz innych importowanych gatunków drewna w tym drewna egoztycznego cechujących się niepotarzalnym walorami estetycznym. W porównaniu do lokalnych gatunków drewna, drewno dorastające w północnych rejonach naszego globu cechuje się również znacznie większą wytrzymałością fizyczną. Wynika to z faktu dorastania w zimnym klimacie. Przy dużej amplitudzie temperatur oraz zmian wilgotności powietrza przyrosty roczne są znacznie mniejsze niż w przypadku drewna rosnącego w stabilniejszym klimacie na bardziej bogatym w składniki podłożu. W przypadku drewna egoztycznego, w zależności od pochodzenia danego gatunku, drewno to odznacza się niespotykanymi kolorami a efekt końcowy zawsze zadowowala najbardziej wymagające osoby.

Dlaczego warto zamówić malowane fabrycznie elementy drewniane?

1. OSZCZĘDNOŚĆ PIENIĘDZY
Kupując malowane elewacje drewniane, podbitki drewniane i boazerie drewniane oszczędzają Państwo środki finansowe przeznaczone na budowę danego obiektu. Firma EVERWOOD specjalizuje się w malowaniu powierzchni drewnianych na skalę przemysłową, przez co korzysta z wysokich rabatów wynikających z zakupów dużych ilości farb.

Dokonując zakupu farb/impregnatów do drewna należy uwzględnić ich faktyczną wydajność – ilość litrów farby bądź lakieru które zostaną wykorzystane do pomalowania określonej liczby metrów kwadratowych (m2). Bardzo często wydajność farb sprzedawanych detalicznie (np. w supermarketach) jest wyjątkowo niska co znacznie zwiększa koszt pomalowania powierzchni drewnianej. Wszystkie farby sprzedawane detalicznie pakowane są w małych opakowaniach (np. 1litr, 2,5litra) – przez co koszt farby zostaje niepotrzebnie zawyżony o koszt dodatkowych opakowań, dystrybucji i marketingu.

Będąc bezpośrednim importerem surowca z regionów północnych oraz producentem wyrobów drewnianych dokonują Państwa zakupów w najlepszych cenach z ominięciem pośredników.

2. JAKOŚĆ FARB I PROFESJONALNOŚĆ MALOWANIA

Korzystamy jedynie ze sprawdzonych, fińskich farb i lakierów przeznaczonych do zabezpieczania i upiększania powierzchni drewnianych do użytku zewnętrznego i wewnętrznego. Są to preparaty od lat stosowane na Skandynawii, gdzie surowy klimat i zmiany wilgotności powietrza stawiają przed producentami farb o wiele wyższe wymagania. Wpływa to na znacznie dłuższą trwałość elementów drewnianych.

Malowanie powierzchni drewnianych odbywa się metodą natryskową w sterylnych pomieszczeniach fabrycznych o stałej temperaturze oraz wilgotności powietrza, pozwala to osiągnąć jednolity kolor oraz grubość nawierzchni na każdym z elementów drewnianych oraz stałą, powtarzalną jakość produktu.

W porównaniu do malowania w warunkach terenowych, nasz system malowania wyklucza osiadanie kurzu, piasku i innych zabrudzeń na świeżo pomalowanych powierzchniach drewnianych, zabezpiecza przed opadami deszczu na świeżo pomalowane deski elewacyjne, deski podbitkowe czy deski boazeryjne oraz zapobiega powstaniu zacieków.

3. OSZCZĘDNOŚĆ CZASU
Poprzez wieloletnie doświadczenie z preparatami do zabezpieczenia drewna posiadamy wybrane najlepsze produkty do tego typu zastosowań. Nasze lakiernie przystosowane są do realizacji małych i dużych zleceń w bardzo szybkich terminach.

Kupując malowane produkty drzewne lub zamawiając usługi fabrycznego malowania firmy EVERWOOD oszczędzają Państwo czas przeznaczony na:
- zdobycie odpowiedniej wiedzy na temat farb, lakierów i systemów malowania;
- dobranie odpowiedniej farby i koloru;
- przygotowanie odpowiedniego miejsca do procesu malowania;
- dobrania odpowiednich narzędzi do malowania;

Nasz przedstawiciel dostarczy Państwu karty kolorów, próbki produktów oraz doradzi w wyborze odpowiedniego koloru!

Wszystkie malowane podbitki, elewacje i boazerie drewniane oferowane są w kolorze wybranym przez Klienta. W ofercie posiadamy kilkaset kolorów różnego rodzaju specjalistycznych powłok lakietniczych fińskiego producent, której to firmy farby i lakiery używane są do malowania podbitek drewnianych na całym świecie. Na wszystkie nasze produkty oferujemy profesjonalne malowanie fabryczne oraz w przypadku zainteresowania usługi montażu podbitek i elewacji drewnianych. W celu zapoznania się z dostępnymi kolorami zapraszamy do odwiedzenia nasze strony, znajdującej się w zakładce: MALOWANIE FABRYCZNE. Realizujemy indywidualne zamówienia - istenieje możliwość malowania farbami dostarczonymi bądź wybranymi przez Klienta.  

Jakość boazerii drewnianej

Boazeria drewniana jak każdy inny produkt znajdujący się na rynku posiada swoje klasy jakości. Wyróżniamy kilka klas jakości tj.:

- klasa A – pierwsza klasa jakości boazerii;
- klasa AB – mieszanka klas pierwszej i drugiej w proporcjach 70% kl. A oraz 30% kl. B;
- klasa B – druga klasa jakości boazerii;
- klasa BC – mieszanka klas drugiej i trzeciej w proporcjach 70% kl. B oraz 30% kl. C;
- klasa C – trzecia klasa jakości boazerii;
 

Boazerie drewniane znajdujące w naszej ofercie wykonane są głównie z następujących gatunków drewna:

  • - boazeria drewniana świerk skandynawski - inne nazwy: Świerk Syberyjski, Świerk Północny jest drewnem należącym do gatunków iglastych z rodziny sosnowatych. Występuje głównie na dużych obszarach Skandynawii, Finlandii, oraz w Rosji. Drewno świerka jest barwy białej, czasem ze słabo żółtym odcieniem, z lekka błyszczące, bez wyraźnego zróżnicowania pod względem zabarwienia na biel i twardziel. W odróżnieniu od świerka nizinnego (rosnącego w umiarkowanym klimacie), słoje roczne świerka skandynawskiego są dobrze widoczne na wszystkich przekrojach. Drewno późne różni się nieco od drewna wczesnego ciemniejszym zabarwieniem. Promienie drzewne są zazwyczaj niewidoczne gołym okiem. Kanały żywiczne występują rzadko. Drewno jest lekkie, miękkie. Boazeria drewniana ze świerku skandynawskiego zabezpieczeniu chemicznym idealnie nadaje się do wykorzystania na podbitki drewniane oraz elewacje drewniane.
  • - boazeria drewniana modrzew syberyjski - inne nazwy: Modrzew Północny jest gatunkiem drzewa należącym do gatunków iglastych z rodziny sosnowatych. Występuje w wyższych terenach górskich na poziomie 500-3500 m n.p.m, głównie na Syberii, Mongolii i w Chinach. Drewno modrzewia syberyjskiego jest barwy od złocisto-miodowej az po brunatno-brązową, posiada wyraźne zróżnicowanie pod względem zabarwienia na biel i twardziel. Biel wąski, biały z brunatnawym odcieniem; twardziel czerwonawobrunatna. Słoje roczne dobrze widoczne na wszystkich przekrojach. Drewno wczesne jasnobrązowe, wyraźnie odgranicza się od drewna późnego, mającego ciemniejsze zabarwienie. Promienie drzewne niewidoczne gołym okiem. Przewody żywiczne występują rzadko. Są małe i trudne do zauważenia. Boazeria drewniana z modrzewia syberyjskiego odznacza się wysokimi właściwościami mechanicznymi; jest trwałe, ciężkie i trudne do obróbki mechanicznej. Po zabezpieczeniu chemicznym idealnie nadaje się do wykorzystania na podbitki drewniane oraz elewacje drewniane.


Przeznaczenie modrzewia syberyjskiego: podbitka drewniana, boazeria drewniana, elewacje drewniane, tarasy drewniane. Boazeria drewniana wymaga konserwacji chemicznej tj. malowania/impregnacji/olejowania. W przypadku świerka skandynawskiego malowanie jest niezbędnym. Proces malowania może odbywać się na różne sposoby, jednak najlepszymi tj. dającym najładniejszy efekt jest malowanie natryskowe. Nasza firma świadczy usługi malowania podbitki drewnianej.

W przypadku zainteresowania produktami lub usługi naszej firmy, istnieje możliwość zamówienia wizyty naszego przedstawiciela na miejscu budowy lub wysłania próbek naszych produktów firmą kurierską za pobraniem. Zapraszamy do skorzystania z zakładki: kontakt.

Wskazówki

Zapraszamy do zapoznania z naszym poradnikiem: jak zamontować elewację drewnianą