Modrzew Syberyjski  

Jest 4 produktów.

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo wysokiej jakości deski elewacyjne z modrzewia syberyjskiego. Deski te produkowane są w dużej fabryce zlokalizowanej na terenie Syberii, gdzie produkcja odbywa się pod Klientów z Europy i zgodnie z obowiązującymi surowymi normami europejskimi dla wyrobów struganych z drewna północnego. Deski elewacyjne z modrzewia syberyjskiego cieszą się dużą popularnością wśród naszych klientów, wynika z czynnika estetycznego, wieloletniości oraz niskiej ceny samej deski. Modrzew syberyjski jest jednym z najbardziej popularnych gatunków drewna stosowanych na elewacjach w całej Europie zachodniej.

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Profile desek elewacyjnych modrzewiowych

 

Deska Elewacyjna Modrzew Syberyjski

Przeznaczenie: Elewacje Drewniane

Gatunek drewna: modrzew syberyjski
Dostępne wymiary: 19x121mm; 19x146mm
Poziom wilgotności: deska suszona komorowo

Profil: "Soft Line"

widok: struktura drewna widok: przekrój

Profil: "Faza"

widok: struktura drewna widok: przekrój

Profil: "Trapez"

widok: struktura drewna

widok: przekrój

Profil: ROMB - żaluzja drewniana

Dostępne wymiary: 27x55mm

widok: struktura drewna

widok: przekrój

 

Informacje ogólne

Modrzew syberyjski (nazwa łacińska: larix sibirica) - to gatunek drewna iglastego z rodziny sosnowatych występujący na Syberii w Mongolii oraz Chinach. Modrzew pochodzący z Syberii występuje w tajdze oraz na terenach górskich położonych powyżej 500m n.p.m. Drzewo modrzewia syberyjskiego dorasta do wysokości 45 metrów a sam pień drzewa ma pokrój stożkowy. Posiada kwiaty żeńskie oraz męskie, jest rośliną jednopienną, a jego szyszki są duże, brązowe z małą ilością łusek.

 

Właściwości fizyczne i estetyczne

Modrzew Syberyjski poosiada w sobie dużą zawartość żywicy, dzięki czemu jest jednym z najtrwalszych oraz najbardziej higroskopijnych gatunków drewna iglastego na świecie. Jest przez to odpornym na biodegradację i działanie szkodników. Deska elewacyjna z modrzewia syberyjskiego charakteryzuje się niezwykle wyrazistą zeberką słojów. Nawet poprocesie obróbki mechanicznej (struganie, szlifowanie itp,) struktura ta często pozostaje bardzo uwypuklona i wyczuwalna w trakcie dotyku. Na tle innych gatunków drewna iglastego wyróżnia się swoją charakterystyczną kolorystyką wpadającą w odcień miodowy. Słoje zimowe zazwyczaj charakteryzują się barwą ciemno brązową, a letnie lekko zabarwione na żółto. Przebieg włókien w modrzewiu syberyjskim określany jest jako prosty. Należy do jednych z najbardziej higroskopijnych gatunków drewna, jednak wykazuje większą twardość od sosny czy świerku, co odznacza się między innymi w wadze i gęstości. Obróbka mechaniczna (przecinanie, łączenie, przykręcanie) desek z modrzewia syberyjskiego określana jest jako łatwa.Trwałość tego drewna określana jest na ok. 15lat.

 

Konserwacja

 Jak każdy inny gatunek drewna iglastego drewno modrzewia syberyjskiego również podlega charterystycznemu procesowi patynowania, szarzenia i blaknięcia. W celu utrzymania naturalnie pięknego usłojenia deske elewacyjnych z modrzewia syberyjskiego zalecane jest olejowanie. Deski modrza olejować odpowiednio dobranymi olejami koloryzującymi o właściwościach bilogiczno ochronnych. Zaleca się powtarzanie procesu olejowania min. raz w roku. Nasza firma wykonuje fabrycznej olejowanie desek z modrzewia syberyjskiego w dowolnie wybranym kolorze. Istnieje również możliwość impregnacji desek do stanu NRO (niskie rozprzestrzenianie ognia).

 

USŁUGA OLEJOWANIA FABRYCZNEGO

DESEK ELEWACYJNYCH MODRZEW SYBERYJSKI

PRZYKŁADOWE KOLORY:

 
CIEMNY BRĄZ JASNY ORZECH CIEMNY ORZECH
SOSNA DĄB CZERWONA SOSNA
MIODOWA SOSNA CIEMNY MAHOŃ CZERWONY MAHOŃ
TVT 5060 JASNA ZIELEŃ CIEMNA ZIELEŃ
TEAK WIŚNIA JASNY FIOLET
JASNY ORZECH CIEMNY FIOLET ZGNIŁA ZIELEŃ
POPIELATY JASNY POPIELATY NIEBIESKI

 

Charakterystyka techniczna

Waga: 600 kg / m3 (wilgotność ok. 12%)
Skurcz styczny: 8,2%

Skurcz promieniowy: 4,2%

Wytrzymałość na ściskanie: 55N/mm2

Wytrzymałość na zginanie: 99N/mm2

Punkt nasycenia włókien: 26%