Deski tarasowe Świerk Skandynawski  

Jest 1 produkt.

Deski tarasowe ze świerka skandynawskiego znajdujące się w ofarcie naszej firmy to wyrób profesjonalny, cechujący się bardzo dobrą jakością wykonania oraz najlepiej przesortowanym surowcem. Deska elewacyjna ze świerku skandynawskiego to doskonały kompromis pomiędzy ceną a wytrzymałością, a przy tym możliwość wyboru dowolnej powłoki koloryzacyjnej deski w zakresie naszej usługi malowania fabrycznego. Deski świerkowe importujemy z dużej fabryki zlokalizowanej na terenie środkowej Szwecji. Produkt posiada certyfikat FSC, a klasy sprzedawanej przez nas deski odpowiadają bardzo surowym normom obowiązującym dla wyrobów struganych z drewna północnego.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Deska tarasowa świerk skandynawski

Deska tarasowa świerk skandynawski znajdująca się w naszej ofercie importowana jest ze sprawdzonych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na terenie Rosji. Importowane przez nas deski tarasowe bangkirai posiadają certyfikat FSC, produkowane są na zakładach posiadających działy kontroli jakości.

Oferujemy Państwu również usługę "pod klucz":
1. Produkt
2. Zabezpieczenie chemiczne
3. Montaż

Profile desek tarasowych swierk skandynawski

 

Profil: "Classic"

Przeznaczenie: Tarasy Drewniane

Przekrój:
Klasa: I
Wymiar: - 28x134mm

 

Informacje ogólne

Deska Świerk Skandynawski, inne nazwy: Świerk Syberyjski, Świerk Północny jest drewnem należącym do gatunków iglastych z rodziny sosnowatych. Występuje głównie na dużych obszarach Skandynawii, Finlandii, oraz w Rosji.

 

Właściwości fizyczne i estetyczne

Deska tarasowa świerk jest barwy białej, czasem ze słabo żółtym odcieniem, z lekka błyszczące, bez wyraźnego zróżnicowania pod względem zabarwienia na biel i twardziel. W odróżnieniu od świerka nizinnego (rosnącego w umiarkowanym klimacie), słoje roczne świerka skandynawskiego są dobrze widoczne na wszystkich przekrojach. Drewno późne różni się nieco od drewna wczesnego ciemniejszym zabarwieniem. Promienie drzewne są zazwyczaj niewidoczne gołym okiem. Kanały żywiczne występują rzadko. Drewno jest lekkie, miękkie. Po zabezpieczeniu chemicznym idealnie nadaje się do wykorzystania na podbitki drewniane oraz elewacje drewniane.

 

Konserwacja

Deska świerk skandynawski wymaga zabezpieczenia chemicznego. Do zabezpieczania wyrobów świerkowych wykorzystujemy sprawdzone fińskie farby i oleje do drewna. W zależności od przeznaczenia danej deski stosujemy preparaty chemiczne takie jak impregnaty, lakiero-bejce, najwyższej klasy lazury. W celu wyboru koloru prosimy o zapoznanie się z dostępną paleta kolorystyczną znajdującą się w zakładce „dostępne kolory”. Istnieje również możliwość zamówienia produktów w kolorach indywidualnych.

Nasza firma oferuje fabryczne zabezpieczanie chemiczne desek (malowanie, olejowanie, impregnacja) tarasowych w dowolnie wybranym kolorze. Istnieje możliwość zabezpieczenia desek do stanu NRO (niskie rozprzestrzenianie ognia).

 

Charakterystyka techniczna

 

Ciężar właściwy: Gęstość Drewna: Wytrzymałość na ściskanie: Wytrzymałość na rozciąganie: Wytrzymałość na zginanie: Wytrzymałość na ściskanie:
403kg/m3
0,47g/cm3
43-50N/mm2
80-90N/mm2
80-90N/mm2
80-90N/mm2