Deski tarasowe Modrzew Syberyjski  

Jest 2 produktów.

Deska tarasowa modrzew syberyjski znajdująca się w naszej ofercie importowana jest ze sprawdzonych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na terenie Rosji. Importowane przez nas deski tarasowe bangkirai posiadają certyfikat FSC, produkowane są na zakładach posiadających działy kontroli jakości.

Oferujemy Państwu również usługę "pod klucz":
1. Produkt
2. Zabezpieczenie chemiczne
3. Montaż

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Profile desek tarasowych modrzew syberyjski

 

Profil: "Viktor"

Przeznaczenie: Tarasy Drewniane

Przekrój:
Klasa: I
Wymiar: - 21x118mm

Profil: "Rosa"

Przekrój:
Klasa: I
Wymiar: - 25x140mm

 

Informacje ogólne

Deska tarasowa modrzew syberyjski, inne nazwy: Modrzew Północny jest gatunkiem drzewa należącym do gatunków iglastych z rodziny sosnowatych. Występuje w wyższych terenach górskich na poziomie 500-3500 m n.p.m, głównie na Syberii, Mongolii i w Chinach.

 

Właściwości fizyczne i estetyczne

Deska tarasowa z modrzewia syberyjskiego jest barwy od złocisto-miodowej az po brunatno-brązową, posiada wyraźne zróżnicowanie pod względem zabarwienia na biel i twardziel. Biel wąski, biały z brunatnawym odcieniem; twardziel czerwonawobrunatna. Słoje roczne dobrze widoczne na wszystkich przekrojach. Drewno wczesne jasnobrązowe, wyraźnie odgranicza się od drewna późnego, mającego ciemniejsze zabarwienie. Promienie drzewne niewidoczne gołym okiem. Przewody żywiczne występują rzadko. Są małe i trudne do zauważenia. Drewno odznacza się wysokimi właściwościami mechanicznymi; jest trwałe, ciężkie i trudne do obróbki mechanicznej. Po zabezpieczeniu chemicznym idealnie nadaje się do wykorzystania na podbitki drewniane oraz elewacje drewniane.

 

Konserwacja

Deska tarasowa modrzew syberyjski nie wymaga koniecznego zabezpieczania za pomocą preparatów chemicznych, jednak niezabezpieczone drewno modrzewia syberyjskiego z czasem ulega szarzeniu. Dlatego, aby zapobiec temu procesowi zalecane jest olejowanie. Do olejowanie wyrobów z modrzewia syberyjskiego wykorzystujemy sprawdzone skandynawskie oleje. W zależności od przeznaczenia danej deski stosujemy preparaty chemiczne. W celu wyboru koloru prosimy o zapoznanie się z dostępną paleta kolorystyczną znajdującą się w zakładce „dostępne kolory”. Istnieje również możliwość zamówienia produktów w kolorach indywidualnych.

Nasza firma oferuje fabryczne zabezpieczanie chemiczne desek (malowanie, olejowanie, impregnacja) tarasowych w dowolnie wybranym kolorze. Istnieje możliwość zabezpieczenia desek do stanu NRO (niskie rozprzestrzenianie ognia)

 

Charakterystyka techniczna

 

Ciężar właściwy: Moduł elastyczności: Wytrzymałość na ściskanie: Punkt nasycenia włókien: Wytrzymałość na zginanie: Skurcz objętościowy:
440-590 kg/m3
24410 N/mm2 
61 N/mm2
27%
97 N/mm2
22%