Tylko online

NT Neutra impregnat uniepalniający do drewna

Nowe

NT Neutra to wodny impregnat uniepalniający do drewna o niskiej zawartości VOC oraz neutralnym pH.

Więcej szczegółów

400,00 zł

Więcej informacji

NT Neutra to wodny impregnat uniepalniający (B-s1, d0) do drewna o niskiej zawartości VOC oraz neutralnym pH. Produkt przeznaczony jest do zabezpieczania chemicznego produktów drzewnych i drewnopochodnych dla budownictwa.

NT Deco jest przezroczystym środkiem unieplaniającym do drewna zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków użyteczności publicznej: szkoły, szpitale, centra handlowe, muzea, teatry i inne.

NT Neutra został zaprojektowany do przemysłowego uniepalniania wyrobów drzewnych i drewnopochodnych takich jak: elewacje drewniane, boazerie drewniane, poszycie dachowe i inne. Jego elastyczność pozwala na użycie wielu metod aplikacji, suszenia oraz ogólnego wykorzystania.

Kluczowe cechy
- euroklasa: B-s1, d0 (EN13501-1);
- impregnat bezbarwny;
- ASTM E84: Class A;
- ochrona pogodowa Weather Guard ™ oraz ochrona UV;
- naturalna ochrona przeciwko czynnikom biologicznym (grzyby / pleśń);
- certyfikat Air Comfort®;
- klasyfikacja BREEAM;
- zgodność z LEED v4.

Testy / znakowanie CE
EN 11925-2: 2010, EN 13823: 2010, EN 13501-1, EN ISO 1182, CEN / TS 16516, ISO 16000 i ASTM E84

Produkty zabezpieczone NT Deco nadają się do oznakowania znakiem CE zgodnie z normą EN14915: 2013, po wykonaniu procedury znakowania.

Do pobrania:

NT Neutra - Karta Produktu [ENG]
NT Neutra - Karta Charakterystyki Substancji [ENG]
NT Neutra - Karta Techniczna Produktu [ENG]

Informacje ogólne:

NordTreat - uniepalniające impregnaty oraz bejce do drewna z klasyfikacją rozprzestrzeniania ognia na poziomie B-s1, d0.

Nowe na polskim rynku, przezroczyste oraz pigmentowalne środki zmniejszające palność okładzin drewnianych wewnątrz oraz na zewnątrz budynków.

Zgodnie z danymi zawartymi w tabelach dotyczących przepisów o bezpieczeństwie przeciwpożarowym, budynki klasy pożarowej P1 oraz P2 muszą zostać zabezpieczone do klasy reakcji na ogień określanej na poziomie B.

Klasa przeciwpożarowa nowych ogniochronnych bejc NordTreat Deco oraz impregnatów NordTreat Neutra to B-s1, d0. Elementy drewniane, zabezpieczone impregnatami NT Decor oraz NT Neutra mogą być stosowane bez ograniczeń zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Elementy drewniane, zabezpieczone za pomocą impregnatów NordTreat nie wymagają dodatkowych powłok chemicznych. Klasa pożarowa elementów konstrukcji wsporczej musi być określona oraz potwierdzona jako A1-s1, d0 lub A2-1, d0. Płyty i elementy drzewne powinny być mocowane mechanicznie przy użyciu metalowych złączek.

Chemiczny środek uniepalniający nie musi już być przeźroczysty. Bejca NT Deco może pigmentowana w celu uzyskania dowolnego (transparentnego) koloru. Impregnat cechuje się wyraźnym wyciągnięciem struktury drewna po wyschnięciu powłoki. Jest bezpieczny ekologicznie w użytku wewnętrznym i zewnętrznym.

Produkty NT Neutra oraz NT Deco zostały opracowane w oparciu o wieloletnie doświadczenia. Dzięki neutralnemu pH nie powodują korozji sprzętu do aplikacji ani nie osłabiają właściwości wytrzymałościowych drewna. Preparaty posiadają dodatkowe właściwości w postaci zabezpieczania drewna przeciwko czynnikom biologicznym (odporność na pleśń, gnicie i warunki pogodowe), a sama trwałość produktu drewnianego po zabezpieczeniu środkami NT zostaje znacznie wydłużona. Produkty nie zawierają żadnych toksycznych składników, które mogą być niebezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska. Nie emitują także lotnych związków organicznych (VOC). Ich klasa powietrza wewnątrz budynku to M1, a same produkty posiadają certyfikat IAC.

Nanoszenie środków na powierzchnię drewnianą odbywa się poprzez malowanie, natrysk lub impregnację ciśnieniową. Zabezpieczania produktów drzewnego powinno być wykonywane wewnątrz odpowiednio wentylowanych pomieszczeń o stałej temperaturze. Ogólnie rzecz biorąc, obróbka na miejscu budowy wskazana jest jedynie w przypadku renowacji powierzchni drewnianych. W takim przypadku środek powinien być naniesioną na czystą i suchą powierzchnię. Okres trwałości powłoki wynosi 5-10lat (w zależności od czynników atmosferycznych i innych czynników zewnętrznych). W przypadku uszkodzeń powłoki, należy ponownie nanieść świeżą powłokę po oczyszczeniu powierzchni.

Produkty drzewne i drewnopochodne zabezpieczone środkami NordTreat mogą zostać oznaczone znakiem CE po wykonaniu określonej procedury certyfikacji produkcyjnej.

NT Neutra oraz NT Deco mogą być użyte do produkcji desek elewacyjnych, desek boazeryjnych, desek podbitkowych, płyt ognioodpornych o klasie reakcji na ogień B-s1, d0 przy minimalnej grubości 20mm.

Firma NordTreat AS, będąca producentem preparatów NT Deco oraz NT Neutra, posiada swoich przedstawicieli w Norwegii, Szwecji, Danii, Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Australii oraz w Polsce.

Produkty powiązane