Tarasy kompozytowe

Rozważając wykonanie tarasu na działce należy rozważyć przede wszystkim aspekt ekonomiczny i użytkowy. Istotne znaczenie odgrywa również estetyczny wygląd. Idealną harmonię między tymi obszarami gwarantują tarasy kompozytowe. To trwałe, eleganckie i praktyczne rozwiązanie, które nie zrujnuje Waszych kieszeni. Czy warto? Oceńcie sami!

Taras kompozytowy – czyli z czego?

Kompozyt jest na rynku polskim w dalszym ciągu dość nowym materiałem. Stanowi mieszankę drewna naturalnego oraz tworzywa sztucznego, wobec czego przejmuje cechy obu tych materiałów. Osnowa drewniana i rdzeń z wysokiej klasy polimeru dobrze sprawdzają się w eksploatacji.

Największe zalety tarasy kompozytowego

Wykonane z tego produktu nawierzchnie odznaczają się wysoką wytrzymałością na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne. Ponadto materiał nie pochłania wody ani wilgoci. Dzięki temu deski zachowują stabilność wymiarową, jak też nie są narażone na gnicie i próchnienie. Produkt jest odporny również na działanie promieniowania słonecznego – oznacza to, że jego kolor nie blednie nawet po wielu słonecznych latach.

Niewątpliwym atutem tarasów kompozytowych są również ich minimalne potrzeby w zakresie konserwacji i pielęgnacji. Wszelkiego rodzaju zabrudzenia, czy rozlane płyny wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. Poważniejsze zanieczyszczenia np. po śniegu, ulewnym deszczu, itp. można usunąć z użyciem myjki ciśnieniowej lub parowej albo zwykłego mopa. Powierzchnia nie potrzebuje zastosowania specjalnych środków do konserwacji.

Egzotyka – tanio i na wyciągniecie ręki

Deski kompozytowe są okazją do stworzenia naprawdę spektakularnej przestrzeni. Dzięki wprowadzeniu do składu polimerów możliwe jest uzyskanie pożądanego koloru. Wobec tego możecie w przydomowym ogrodzie cieszyć się pięknym kolorem egzotycznego drewna cumaru, mukulungu, czy denya bez przepłacania. Naturalne deski z tych gatunków drzew osiągają niebotyczne kwoty, a dzięki ofercie Ever Wood możecie przygotować w tych kolorach tarasy z kompozytu, równie estetyczne i trwałe.