Podłogi Dąb Naturalny Deco Line

Nowe

Deska podłogowa dąb 2 warstwowa.
Wymiary: 10x120mm; 10x150mm; 14x120mm
Klasa: Elegance

Więcej szczegółów

145,00 zł

145,00 zł za m2 netto

Opis

Gatunek Drewna drewno dębowe o nominalnej grubości 4 mm
Klasa jakości CLASSIC
Rodzaj podłogi podłoga 2-warstwowa
Rodzaj łączenia desek pióro-wpust
Montaż doradztwo + usługa montażu deski podłogowej + lakierowanie/olejowanie
Wykończenie deski lekko szczotkowane, wykończone lakierem utwardzonym UV (posiada mikrofazę na 4 krawędziach)
Wymiar (grub. x szer. x dł.) 10x120x1000/1200/1400mm; 10x150x1000/1200/1400mm; 14x120x1000/1200/1400mm
Kolekcja DECO LINE

Więcej informacji

a

DESKA DĘBOWA KOLOR NATURALNY (HONEY)

Charakterystyka produktu


Deska podłogowa dębowa 2 warstwowa.

Dostępne wymiary:
- 10 x 120 x 1000/1200/1400 mm
- 14 x 120 x 1000/1200/1400 mm
- 10 x 150 x 1000/1200/1400 mm (na specjalne zamówienie)

Klasa: Elegance

Podłoga dębowa lakierowana 5 warstwami lakieru utwardzanego UV. Deski 4-stronnie fazowane, lekko szczotkowane.
Warstwa drewna szlachetnego nominalnie 4mm
Długości desek 1000/1200/1400 mm

Opis klas występujących w kolekcji DECO LINE:

KLASA CLASSIC - Naturalnie różnorodna kolorystyka, dowolny układ słojów, dopuszczalne zdrowe sęki, dopuszczalne zepsute sęki szpachlowane, dopuszczalny błyszcz, brak bielu.
KLASA ELEGANCE - Zbliżona kolorystyka bez wyraźnych przebarwień, dowolny układ słojów, dopuszczalne zdrowe sęki, brak bielu, brak zepsutych sęków.

 

Informacje ogólne na temat gatunku drewna


Dąb jest gatunkiem drzewa występującym wyłącznie w strefie umiarkowanej na półkulipółnocnej oraz niektórych wyższych pariach gór stefy tropikalnej. Jest to gatunek wieloletni. Swój cykl rozwojowy kończy w wieku 120-200lat, a swoją dojrzałość rębną osiąga w wieku 120 lat. Przeciętna żywotność dębu to 500-1000 lat. W skład tego rodzaju drzewa zaliczanych jest ok. 200 odmian dębów. Dębina posiada liście, kwiaty oraz owoce w postaci orzechów nazywanym żołędziami.

Wśród gatunków często występujących w Polsce znajdują się: dąb szypułkowy, dąb bezszypułkowy, dąb czerwony. Wśród rzadziej spotykanych: dąb burgundzki, dąb błotny, dąb omszony i dąb wielkolistny.

 

Właściwości fizyczne i estetyczne dębowej deski podłogowejDeski wyprodukowane z drewna dębowego są jednymi z najstarszych i najbardziej popularnych elementów wykończeniowych podłóg w naszym kraju. Drewno dębowe charakteryzuje się niezwykła trwałością na tle innych gatunków drewna krajowego. Deski podłogowe wykonane z dębu mogą być koloryzowane fabrycznie w kilku dostępnych kolorach. Podłoga dębowa pod wpływem działania promieni UV ulega przyciemnieniu, co dodatkowo wydobywa jej majestatyczne piękno.

Deski dębowe znajdujące się w naszej ofercie to:
- trwała oraz piękna podłoga o niespotykanym charakterze nadanym dzięki procesom fazowania, szczotkowania, barwienia oraz finalnego wykończenia;
- wysoka stabilność oraz gwarancja długie użytkowania bez konieczności renowacji;
- rozwiązanie ekologiczne, posiadające certyfikat FSC (produkt w 100% spełnia wymogi środowiskowe).

Parkiet dębowy oraz dębowe deski podłogowe znajdujące się w naszej ofercie wyprodukowane zostały ze szlachetnych lokalnych gatunków drewna liściastego pochodzących z rejonów o odpowienim gruncie, nasłonecznieniu. Gwarantuje to bardzo dobre walory estetyczne w postaci gęstego usłojenia oraz oryginalnej barwy.

Podłogi dębowe warstwowe są podłogami wykończonymi, zabarwionymi kolorystycznie oraz polakierowanymi.
Drewno dębowe przed procesem produkcyjnym jest sortowane oraz dzielone na klasy jakości zgodnie z europejskimi normami. Produkcja podłogowych desek dębowych znajdujących się w naszej ofercie odbywa się z zachowaniem tolerancji określonej rygorystycznymi normami na nowoczesnych liniach produkcyjnych. Po wstępnej obróbce mechanicznej deski dębowe są szczotkowane oraz lakierowane w kolorze bezbarwnym lub jednym ze znajdujących się w naszej palecie kolorystycznej.

Parkiet dębowy składa się z dwóch warstw składowych. Pierwsza warstwa górna to warstwa z litego drewna dębowego najwyższej próby, druga warstwa podkładowa jest warstwą nośną wykonaną ze sklejki z drewna liściastego. Warstwa wierzchnia posiada grubość nominalną 4 mm i wykonana jest z drewna dębowego klasy pierwszej.
Stosując sklejkę liściastą jako warstwę nośną podłoga jest bardziej stabilna oraz odporna na zsychanie - ma to swoje bezpośrednie znaczenie w użytkowaniu, ponieważ pomiędzy deskami nie powstają przestrzenie powietrzne. Dzięki zastosowaniu sklejki liściastej jako warstwy podkładowej nasza deska może zostać położona na podłodze z ogrzewaniem podłogowym.

Podłogowy parkiet dębowy znajdujący się w naszej jest pięciokrotnie lakierowany oraz utwardzany promieniami UV w fabryce. Daje to większą trwałość niż w przypadku zastosowania parkietów tradycyjnych. Górne powłoki lakiernicze wykonane są z lakieru o podwyższonej odporności na ścieranie.

Montaż


Warunki


Montaż drewnianych desek podłogowych rozpoczyna się po zakończeniu wszelkich prac budowlanych i wykończeniowych, w tym także po osuszeniu pomieszczenia i upewnieniu się, że sprawnie funkcjonuje system wentylacyjny. Temperatura w pomieszczeniu, w którym zamierzamy ułożyć podłogę, jak również podłoże powinny wynosić minimum 10°C, najlepiej jednak aby miescily się w przedziale między 18-23°C. Kolejną istotną sprawą jest właściwa wilgotność podłoża oraz drewna. Wilgotność podłoża cementowego nie może przekraczać 2% CM , a podłoża anhydrytowego 0,5% CM. Jeżeli poziom wilgotności nieznacznie przekracza te parametry, to należy zastosować poliuretanowy grunt odcinający, ale warto przy tym pamiętać, że podłogę trzeba przykleić do podłoża wciągu 24h od nałożenia gruntu, ponieważ w innym przypadku przyczepność kleju do zagruntowanego podłoża może być obniżona.

Klejenie podłogi

Przed klejeniem podłogi konieczne jest sprawdzenie kondycji podłoża. W sytuacji, w której jest słabe, mocno pylące, należy zastosować grunt poliuretanowy. Szczególnie polecamy zastosowanie gruntówki poliuretanowej KOPP 210 PU, do klejenia zaś dwuskładnikowy klej poliuretanowy KOPP 200 PU, który posiada doskonałe właściwości wiążące. Pierwszy etap klejenia rozpoczyna się od równomiernego naniesienia kleju na podłoże, przy pomocy odpowiedniej szpachli zębatej. Prawidłowe rozprowadzenie kleju jest kluczowe, aby zapewnić prawidłową siłę mocowania. Klej nakładamy tylko na powierzchni na jakiej będziemy w stanie ułożyć deski, zanim zacznie zasychać. Deski układamy bezpośrednio na świeżo nałożoną warstwę kleju, i dociskamy lekko przesuwając. Wszelkie zabrudzenia powierzchni parkietu klejem powstałe podczas montażu należy bezzwłocznie, przed związaniem kleju, usuwać za pomocą środka czyszczącego zalecanego przez producenta kleju. Wskazówki dotyczące montażu są takie same, jak w przypadku podłogi pływającej, z tą różnicą, że posadzkę należy obciążać na czas schnięcia kleju przy użyciu na przykład pojemników z klejem lub paczek z deskami. Poza tym, aby posadzka została prawidłowo przyklejona na całej powierzchni, nabrała równomiernej wilgotności należy przez około 24 do 48 godzin pomieszczenie pozostawić puste. Gdy klej wyschnie, usuwamy kliny dylatacyjne i mocujemy listwy przypodłogowe, bezpośrednio do podłogi, co istotne inaczej niż w przypadku podłogi pływającej.

Konserwacja


Drewniana podłoga będzie iponować elegancją i prestiżem pod warunkiem, że będzie regularnie pielęgnowana. W tym celu należy używać odpowiednich preparatów i stosować się do kilku niezbędnych zasad pielęgnacyjnych.

Po pierwsze, do codziennej konserwacji można używać następujących narzędzi:
szczotki, odkurzacza lub lekko wilgotnego mopa. Mycia desek podłogowych należy przeprowadzać przy użyciu właściwych dla rodzaju podłogi oraz sposobu jej wykończenia środków czyszczących oraz pielęgnacyjnych. Do pielęgnacji podłóg lakierowanych stosuje się preparaty zawierające syntetyczne środki pielęgnacyjne bez dodatku tłuszczu, z kolei do powierzchni olejowanych używa się środków, które zawierają tłuszcz. Należy unikać długotrwałego kontaktu z piaskiem i wodą, ponieważ mogą narazić drewno na niszczenie i utratę jego właściwości. Ten pierwszy czynnik niczy lakier i górną warstwę, natomiast drugi może powodować pęcznienie, a co za tym idzie uszkodzenie górnej powierzchni deski. Sumienne stosowanie się do powyższych zasad gwarantuje większą trwałość i mniejszą eksploatację, co z kolei przekłada się na estetykę i wytrzymałość drewna.

Jeśli chodzi o konserwacja podłóg lakierowanych, to warto stosować preparaty do regularnej pielęgnacji oraz okresowej konserwacji lakierowanych podłóg drewnianych. Produkty te nie tylko odświeżają pokrytą lakierem, zniszczoną warstwę wierzchnią, ale ponadto tworzą dodatkową powłokę ochronną oraz zapewniają jednolity wygląd całej powierzchni.

Do konserwacji podłóg olejowanych służą specjalne oleje. Sprawiają one, że podłoga zachowuje swe walory oraz jest chroniona przed wchłanianiem brudu róznego pochodzenia. Zabiegi olejowania podłogi należy regularnie powtarzać. W przypadku wnętrz o niewielkim natężeniu ruchu, jak pokój dzienny czy sypialnia, wystarczy przeprowadzić taką czynność raz lub dwa razy do roku. Natomiast we wnętrzach intensywnie użytkowanych, jak restauracje czy biura, olejowanie należy powtarzać zdecydowanie częściej. Producenci oferują ponadto specjalne mydła do podłóg olejowanych, a także preparaty do codziennej pielęgnacji oraz zestawy do czyszczenia i pielęgnacji, a także zestaw naprawczy, dzięki któremu można samodzielnie poprawić wygląd desek, wypełniając szczeliny i inne powierzchniowe uszkodzenia w olejowanych podłogach.

 

Dostępne kolory

 

DOSTĘPNE KOLORY CENNIK
Kolor Klasa Rozmiar Cena netto
Honey
(natural)
Elegance 10x120mm 145 zł/m2
14x120mm 159 zł/m2
10x150mm * 199 zł/m2
Honey
(natural)
Classic 10x120mm 129 zł/m2
14x120mm 145 zł/m2
10x150mm * 149 zł/m2
Coffe
(thermo)
Classic 10x120mm 147 zł/m2
14x120mm 166 zł/m2
10x150mm * 170 zł/m2
Dark
(wędzony)
Classic 10x120mm 166 zł/m2
14x120mm 182 zł/m2
10x150mm * 186 zł/m2
Whisky
Sahara
Wanilia
Alaska  Champagne
Grey Pear
Classic 10x120mm 137 zł/m2
14x120mm 153 zł/m2
10x150mm * 161 zł/m2