Żaluzja Termo Jesion Romb 20x65mm

Nowe

Żaluzja drewniana z jesionu modyfikowanego termicznie o wymairze 20x65mm.

Więcej szczegółów

17,00 zł

17,00 zł za mb netto

Więcej informacji

Termo Jesion

 

Zastosowanie


- tarasy drewniane
- elewacje drewniane;
- boazerie drewniane;
- podłogi drewniane;

 

Wysoka trwałośc oraz odbporność na czynniki biolgiczne i atmosferyczne


TermoJesion odznacza się najwyższą klasą trwałości nr. 1 (porównywalną a nawet lepszą od najodporniejszych gatunków drewna egzotycznego). Potwierdzają to badania niezależnych Insytutów na całym świecie. Dzięki powyższym właściwościom drewna jesionu modyfikowanego termicznie, jest onświetnym materiałem na deski tarasowe i deski elewacyjne
.


Wysoka stabilność wymiarowa


Drewno jesionu poddane obróbce termicznej charakteryzuje się dobrą stabilnością wymiarową. Bez względu na różnice temperatur oraz wilgotności powietrza deski tarasowe i elewacyjne utrzymują stałe wymiary, nie ulegają odkszałceniom, wybrzuszeniom i wichrowaniu.
Dlatego w przypadku thermojesionu z powodzeniem możemy stosować rozmaite dostępne na rynku systemy do szybkiego montażu, których wykorzystanie przy standardowym drewnie byłoby niemożliwe ze względu na jego naturalne kurczenie się i pęcznienie pod wpływem wilgoci.


 

Brak wypływającej żywicy


Produkty drzewne wykonane z termo jesionu zostają pozbawione żywic. Dlatego problem pękających kanałów żywicznych i wycieków nie istniej w przypadku termojesionu.

 

 Nie wymaga zabezpieczania chemicznego


TermoJesion ze względu na swoje właściwości fizyczne nie wymaga impregnacji przeciwko działaniom czynników biologicznych. Powłoki lakiernicze moga być nakłądane w celu zabezpieczenia wyjściowego koloru drewna na wiele lat.

Jednolity brązowy kolor

 

W wyniku oddziaływania wysokich temperatur drewno thermojesionu nabiera pięknej, szlachetnej brązowej barwy. Co ważne, barwa jest jednolita na całej grubości, dlatego w trakcie obróbki nie ma ryzyka, że stracimy kolor. Dlatego thermojesion można powtórnie szlifować i lakierować bez obawy o utratę barwy.